Termolifting to jeden z najważniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Jak radzić sobie ze zmianami skórnymi w wieku dorosłym? Co powinienem zrobić, jeśli chcę pozostać młody na zawsze bez operacji? Nie każdy odnosi korzyści z operacji plastycznej ze względu na możliwe powikłania i przeciwwskazania.
Nowością w medycynie estetycznej jest lifting termiczny (fale radiowe, lifting o częstotliwości radiowej) jako sposób na zachowanie młodej i pięknej skóry bez interwencji chirurgicznej. Podnoszenie ciepła falami radiowymi ma działanie przyczynowe, czyli może odwrócić skutki starzenia się skóry. Fale radiowe dostarczają energię cieplną do skóry właściwej i tkanki podskórnej, stymulując włókna kolagenowe.
Termolifting o częstotliwości radiowej
Najnowocześniejsze technologie, niezawodny sprzęt i wysokiej jakości materiały sprawiają, że zabiegi medycyny estetycznej oferują unikalne rozwiązania w zakresie regeneracji i leczenia skóry. Doświadczeni estetycy wybierają najlepszą dla danego pacjenta technikę i gwarantują wysoką jakość wszystkich zabiegów, w tym liftingu termicznego o częstotliwości radiowej. Lifting falami radiowymi RF to nowa generacja urządzenia do napinania skóry twarzy: nawet dla pacjentów powyżej 45 roku życia może przynieść efekty porównywalne z operacjami plastycznymi.
Co daje lifting twarzy o częstotliwości radiowej?
Wygładza zmarszczki, fałdy na twarzy i szyi (urządzenie redukuje wszystkie rodzaje zmarszczek i jako jedno z nielicznych może skutecznie i bezpiecznie wpływać na „kurze łapki” wokół oczu), zapewnia również:
- Podniesienie konturów twarzy i likwidacja opadających powiek
- Napina skórę policzków, likwiduje chomiki, drugi podbródek
- Przywraca koloryt skóry (zwiększa elastyczność, poprawia koloryt skóry)
- Korekta zastojów i plam naczyniowych
- Poprawia krążenie krwi w tkankach.
Ponadto badania kliniczne dowiodły, że urządzenie pomaga również w problemach skórnych (naprawianie blizn, zmniejszanie porów, działanie przeciwstarzeniowe itp.). Aby jednak uzyskać zauważalne efekty zabiegów medycyny estetycznej, takie jak podwyższenie temperatury tkanek RF, należy wykonać co najmniej 7-10 zabiegów w odstępie 7-14 dni.
Zalety działania fal radiowych o częstotliwości radiowej
Termolifting z wykorzystaniem fal radiowych RF jest dziś bardzo potrzebną usługą i nic dziwnego, że technologia ta ma wiele zalet:
- Natychmiastowy efekt napięcia skóry
- Widoczne długoterminowe rezultaty (wzrost o kilka tygodni i utrzymujący się do 6 miesięcy)
- Jest bezbolesny i wykonywany w gabinecie kosmetycznym
Zabieg medycyny estetycznej RF trwa około 30 minut bez okresu rekonwalescencji (nieznaczne zaczerwienienie i niewielki obrzęk tkanki, który ustępuje bez większego wysiłku, może utrzymywać się nawet do godziny).
Co to jest lifting o częstotliwości radiowej (lifting RF)?

Jak wiadomo, zasada działania wielu urządzeń medycyny estetycznej o działaniu odmładzającym i napinającym skórę opiera się na naświetlaniu falami radiowymi. Ta technika jest od dawna znana w medycynie. Promieniowanie fal radiowych podgrzewa tkankę podskórną do temperatury, która powoduje ubytek włókien kolagenowo-elastynowych (kości podtrzymujących skórę). W efekcie skóra staje się jędrniejsza i bardziej elastyczna, a zmarszczki są mniej widoczne. Ta metoda nazywana jest podnoszeniem ciepła o częstotliwości radiowej.
Podnośnik ciepła RF może natychmiast działać w trzech trybach RF, dzięki czemu skóra na różnych głębokościach jest równomiernie ogrzewana. Urządzenie łączy bipolarne podnoszenie częstotliwości radiowej i pulsacyjną technologię wychwytywania próżni. W przeciwieństwie do monopolarnych urządzeń RF, w których częstotliwość radiowa przenika całe ciało pacjenta, w odpowiedzi bipolarnej częstotliwość przechodzi tylko w eksponowanym obszarze, a dodatkowe zastosowanie próżni poprawia rozkład energii fali radiowej w tkance.
Oprócz dużej precyzji i wysokiego bezpieczeństwa, lifting twarzy falą radiową ma jeszcze inne zalety:
- Kompatybilność z innymi metodami odmładzania skóry: mezoterapią, bioodmładzaniem itp. (w tym przypadku pacjent poddawany jest najpierw cyklowi termoliftingu, który następnie uzupełniany jest innymi metodami)
- Zabiegi można wykonywać o każdej porze roku
- Do zabiegu nie jest wymagane specjalne przygotowanie.
Czy są jakieś przeciwwskazania do zabiegu?
Jak w przypadku każdego zabiegu medycyny estetycznej, istnieją przeciwwskazania do termoliftingu twarzy z wykorzystaniem fal radiowych:
- nowotwory o różnej etiologii
- ciąża i karmienie piersią
- padaczka
- zmiany skórne (grzybica, łuszczyca, otwarte rany)
- ostra choroba zakaźna
- zaostrzenie choroby skóry
- ogólnoustrojowa choroba tkanki łącznej.
Jak poprawić skuteczność zabiegu termoliftingu o częstotliwości radiowej?
Podczas termoliftingu fale radiowe aktywnie oddziałują z cząsteczkami wody w komórkach skóry właściwej, pozwalając na podgrzanie tkanki w celu uzyskania pożądanego efektu. Jest więc rzeczą oczywistą, że dla najbardziej skutecznego leczenia skóra powinna być dobrze nawilżona. Iniekcje kwasu hialuronowego przygotowują skórę do zabiegów termoliftingu, a jako zabiegi uzupełniające zaleca się biorewitalizację i mezoterapię.