Nauka gry na gitarze

Nauka gry na gitarze

Nauka gry na gitarze – Nabycie umiejętności gry na gitarze nie wydaje się większości z nas szczególnie trudne. Jednak tylko ci, którzy naprawdę zaczęli stykać się z tą dziedziną wiedzy, wiedzą, że o naukę trzeba się bardzo postarać. Jak podejść do gitary, aby odnieść sukces? Oto kilka praktycznych wskazówek.

Ucz się pod okiem doświadczonego muzyka

Jeśli dopiero zaczynasz z gitarą i nigdy wcześniej nie tworzyłeś muzyki, opłaca się brać lekcje z doświadczonym nauczycielem. Ta książka wprowadzi nas w świat muzyki i nauczy czytać nuty i inne symbole. Lekcje z muzykami mogą być przydatne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, nawet jeśli grają tylko jako hobby. Nie musimy wybierać profesjonalnych pedagogów, którzy ukończyli szkoły muzyczne – liczy się to, aby osoby, które nas uczą, posiadały odpowiednią wiedzę i umiejętności.

Samodzielna nauka się sprawdzi, ale dopiero na późniejszym etapie, kiedy już dość dobrze znamy podstawy. Możemy również zapisać się na lekcje gry na gitarze dla początkujących, zazwyczaj raz lub dwa razy w tygodniu. Prowadzą je nauczyciele i hobbyści, dla których gra na gitarze to sposób na spędzenie wolnego czasu. Tego typu kursy organizowane są przez domy kultury, szkoły muzyczne i niektóre stowarzyszenia. Dzięki nim możemy spotkać ludzi takich jak my, którzy dopiero uczą się grać na gitarze. Ważne jest, aby lekcje odbywały się w miłej atmosferze, a nie w duchu rywalizacji. Nie chodzi o to, kto szybciej zdobywa nowe umiejętności – nauka gry na gitarze https://artyz.pl/nauka-gry-na-gitarze-poznan/ powinna być zabawą.

Ćwicz w domu

Nauka gry na gitarze
Nauka gry na gitarze

Profesjonalne lekcje gry na gitarze odbywają się zwykle nie częściej niż 2 razy w tygodniu. Samo zdobywanie nowych umiejętności to za mało, dlatego też powinniśmy skupić się na nauce w domu. Polega głównie na przećwiczeniu tego, czego nauczyliśmy się na zajęciach. Oczywiście możemy też korzystać z własnych pomocy dydaktycznych, aby dzięki niemu poszerzać swoją wiedzę. Jednak ta nauka jest przeznaczona głównie dla tych, którzy mają już dobrą znajomość podstaw.

Na początek warto przećwiczyć to, czego nauczyliśmy się na lekcjach indywidualnych lub grupowych. Ile razy w tygodniu powinieneś ćwiczyć? Cóż, absolutne minimum to 2 treningi w domu w tygodniu. Dla jednych mało, dla innych za dużo. Jeśli gra na gitarze jest Twoim hobby, będziesz chciał poświęcać jej każdą wolną chwilę. Inaczej jest jednak, gdy mamy dużo obowiązków domowych lub rodzinnych i nie stać nas na tak częste treningi. Pamiętaj, liczy się jakość, a nie ilość. Jeśli poświęcisz czas na grę dwa razy w tygodniu i skupisz się na technice, uzyskasz lepsze wyniki, niż gdybyś ćwiczył kilka razy w tygodniu tylko po to, by uspokoić sumienie.

Z jakich pomocy naukowych warto korzystać?

Ci, którzy dopiero zaczynają naukę gry na gitarze https://artyz.pl/nauka-gry-na-gitarze-szczecin/, powinni wybrać książki i poradniki dla początkujących. Będziesz miał czas na czytanie nut i samodzielne granie prostych utworów. Na początek musisz znać podstawy, inaczej ciężko będzie nam ruszyć do przodu. Warto zapytać nauczyciela, które książki są dla nas odpowiednie i wartościowe. Ci, którzy opanowali już podstawy, mogą wybrać własne zeszyty z akordami gitarowymi.

Powinni jednak pamiętać o dostosowaniu trudności utworów do swoich umiejętności i możliwości – w przeciwnym razie po prostu się zniechęcą. Pomoce dydaktyczne służą głównie do samodzielnej nauki – na zajęciach nauczyciel na pewno udostępni nam odpowiedni materiał. Wiele ciekawych pozycji można znaleźć nie tylko w stacjonarnych księgarniach muzycznych, ale także w Internecie.

Dyscyplina i samozaparcie

Regularność jest bardzo ważna w nauce gry na gitarze. Jeśli będziemy chodzić na zajęcia i ćwiczyć w domu, będziemy powoli zbliżać się do celu. Najgorsze, co możemy zrobić, to ćwiczyć od czasu do czasu. Ten program nie jest odpowiedni dla początkujących lub tych, którzy mają kontakt z gitarą od dłuższego czasu. Dlatego ważne jest, aby ćwiczyć co najmniej 2 razy w tygodniu, biorąc oczywiście pod uwagę swoje możliwości. W nauce gry na gitarze pomaga również silna wola i samozaparcie.

Wiele osób uważa, że ​​skoro tworzenie muzyki to pasja, to nie powinniśmy mieć z tym większego problemu. Tymczasem życie, jak wszyscy wiemy, jest inne. Czasami może nam po prostu brakować chęci lub inspiracji, które powstrzymują nas od ćwiczeń przez dłuższy czas. W końcu powinniśmy sięgać po gitary, choćby po to, by odreagować stres. Niech nauka będzie przede wszystkim sposobem na relaks i zabiciem wolnego czasu, a nie konkretnym dążeniem do celu za wszelką cenę. Czasem wystarczy zmienić nastawienie i chęć nauki gry na gitarze powraca.

Artyz Szczecin nauka gry na instrumentach
Mieszka I 62
71-011 Szczecin
882077000
www.artyz.pl