Krematorium dla zwierząt

Krematorium dla zwierząt

Krematorium dla zwierząt – co to jest i dlaczego warto się nim zainteresować? Zwierzęta są nieodłączną częścią życia każdego człowieka i chociaż nie każdy lubi psy czy koty, trudno znaleźć na świecie osobę, która nie lubi określonego gatunku zwierząt i nie chce mieć go w swoim domu. zwierzęta w końcu mają swój czas – smutna prawda jest taka, że ​​zdecydowana większość z nich przeżywa ludzi i chociaż to nie powstrzymuje nas przed ich posiadaniem, nadszedł wreszcie czas, aby się pożegnać.

O ile trudno znaleźć godny pochwały sposób, aby nie tylko podziękować zwierzęciu za to, że jest przy nas, ale także pozwolić nam i naszym dzieciom uporać się z wszystkimi negatywami związanymi z jego śmiercią, to rozwiązanie idealne. Być może skorzystanie z usług krematorium dla zwierząt. Czym dokładnie jest i jakie są korzyści z jego stosowania? Kiedy powinniśmy po nią sięgnąć i w czym tak naprawdę nam pomoże? Omówimy je wszystkie w artykule.

Co to jest krematorium dla zwierząt?

Krematorium dla zwierząt spełnia dokładnie te same zadania, co „klasyczne” krematorium – z wyjątkiem tego, że jest stworzone specjalnie dla zwierząt. Masz dwie możliwości, aby godnie pożegnać się z przyjacielem – kremację indywidualną lub grupową, w przypadku tej pierwszej możemy otrzymać urnę z prochami naszego pupila, np. zostawiając część jego pupila we własnym mieszkaniu Tutaj. to opcja, którą wybiera większość właścicieli zwierząt domowych.

Krematorium dla zwierząt
Krematorium dla zwierząt

Sama kremacja może trwać do 4 godzin w zależności od wielkości zwierzęcia – przyjmujemy nie tylko koty czy psy (o których wiemy, że występują w różnych rozmiarach), ale także inne – konie, węże, papugi. królik lub chomik. Po każdej kremacji otrzymujemy potwierdzenie wykonania egzekucji, a jeśli jest to osobisty wybór, otrzymujemy również prochy zwierzaka. Najczęściej przenosi się je na ozdobne urny, a najczęstszym motywem jest odcisk łapy zwierzaka

Cena kremacji jest również związana z wielkością zwierzęcia i wybraną metodą kremacji (kremacja grupowa będzie oczywiście tańsza). Jeśli więc mamy bardzo małego zwierzaka o wadze nie większej niż 1 kg, koszt jego indywidualnej kremacji oscylować będzie w okolicach 400 zł. Opłata grupowa wynosi 130 zł. Inaczej jest w przypadku dużych pupili – zwierzaki ważące od 20 do 40 kg drenują nasze portfele w okolicach 900 zł. Co bardzo ważne, psy przewodnicy osób niewidomych często poddawane są kremacji za darmo – wszystko jednak zależy od konkretnej agencji, z której usług korzystamy.

Dlaczego warto wybrać krematorium dla zwierząt?

Nawet jeśli sami nawet nie myślimy o pochówkach, nie mówiąc już o śmierci naszych pupili, a często największych przyjaciół zwierząt, warto wiedzieć, że istnieje coś takiego jak krematorium dla zwierząt – zwłaszcza, że ​​nie jest to częsty widok na każdym rogu. krematorium:

  • Pozwala w godny sposób pożegnać się ze swoim zwierzakiem – pies, kot czy inne zwierzę jest często uważane za członka rodziny; krematoria dla zwierząt pozwalają na utrzymanie go po jego śmierci i zapewnienie mu pogrzebu jaki sobie wymarzysz podaruj członkowi swojej rodziny;
  • Pozwalając złożyć hołd zwierzęciu – które często nam towarzyszyło i było z nami przez większość naszego życia – a my możemy mu odpowiednio podziękować i oddać mu cześć z powodu całego procesu;
  • Działa „technicznie” – kremacja jest również dobrym rozwiązaniem ze względów czysto technicznych – dzięki któremu możemy pozbyć się martwych zwierząt, czego często nawet nie wiemy jak to zrobić;
  • Da szansę na zamknięcie rozdziału życia – utrata ukochanego zwierzaka to często bardzo emocjonalny moment w naszym życiu – nie mówiąc już o życiu dziecka przechodzącego przez to ze zdwojoną siłą; krematoria dla zwierząt to ułatwią Zaakceptuj stratę i zakończ to wreszcie rozdział twojego życia.

Wiedząc, że istnieją firmy, które świadczą takie usługi, możemy lepiej przygotować się na śmierć naszych pupili. Nawet jeśli zajmie to kolejne dziesięć lat.

Podsumowanie

O ile krematoria dla zwierząt są w Polsce zdecydowanie czymś nowym, unikalnym i niszowym, o tyle nie jest to idea nowa w Europie i na świecie. Istnieje od lat i faktycznie zyskuje na popularności – i chociaż powody zainteresowania nie są przyjemne, pokazuje, że usługa odgrywa rolę w pomaganiu ludziom pożegnać się ze swoimi zwierzętami domowymi. Nieważne, jakie to zwierzę. Należy jednak pamiętać, że w Polsce jest bardzo niewiele placówek, które oferują nietypowe usługi, takie jak kremacja zwierzątanimaleden.pl/kremacja-zwierzat-pila/ – w związku z tym często są one zatłoczone i trudno jest u nich zarezerwować dogodny termin.

Animal Eden krematorium dla zwierząt
Rosówek 30
72-001 Rosówek
508508677
www.animaleden.pl