Ile kosztują implanty?

Ile kosztują implanty?

Ile kosztują implanty? Implanty zębowe cieszą się niesłabnącą popularnością od wielu lat. Niestety, jak wszyscy wiemy, w obliczu utraty zębów wciąż bardzo niewiele osób może sobie pozwolić na to rozwiązanie. Implanty stomatologiczne stosowane obecnie na rynku dentystycznym bazują wyłącznie na materiałach najlepszej jakości i występują w bardzo szerokiej gamie. W tym artykule chcemy przekazać Ci kilka kluczowych informacji na temat kosztów implantów dentystycznych. Mamy nadzieję, że przekazane przez nas informacje będą dla Państwa bardzo pomocne.

Czy implanty dentystyczne są tego warte?

implanty zębowe Szczecin
implanty zębowe Szczecin

Jeśli chodzi o pytanie, czy warto wszczepiać implanty stomatologiczne, to trzeba stanowczo stwierdzić, że w przypadku utraty własnego zęba warto skorzystać z tego rozwiązania. Jednak, jak wszyscy wiemy, nie jest to tanie. Implanty dentystyczne warto mieć na kilka kluczowych sposobów, z których najważniejsze obejmują następujące pytania:

  • poprawia wygląd twarzy,
  • poprawia zdrowie jamy ustnej,
  • daje estetyczny wygląd zębów,
  • daje piękny i promienny uśmiech,
  • daje komfortowe uczucie,
  • pozwala czuć się pewniej,
  • poprawia kontakt z innymi ludźmi.

Jakie są koszty związane z implantami dentystycznymi?

Jeśli chodzi o koszty związane z implantami dentystycznymi, to trzeba powiedzieć, że przy jakichkolwiek ubytkach w jamie ustnej, implanty dentystyczne są nadal znacznie droższe niż przy użyciu innych rozwiązań. Trzeba jednak zaznaczyć, że pomimo tak wysokich cen, wciąż są one relatywnie niskie w porównaniu do kilku lat temu. Jak pokazują liczne statystyki, obecnie zdecydowanie więcej osób decyduje się na implanty dentystyczne, o 25% więcej osób w polskim społeczeństwie niż w 2016 roku. Koszt pojedynczego implantu tytanowego to około 1800 zł, a koszt implantu cyrkonowego to około 2500 zł. pojedynczy ząb.

Należy pamiętać, że podane ceny są jedynie orientacyjne. Ponieważ w zależności od rodzaju gabinetu stomatologicznego, w którym zdecydujemy się na wykonanie tego typu zabiegu, cena za wszczepienie konkretnego implantu może się nieznacznie różnić. Cóż, jeśli chodzi o to, co składa się na koszt implantu dentystycznego, powinien zawierać: wynagrodzenie dentysty wykonującego zabieg, koszt narzędzi używanych podczas zabiegu oraz koszt materiałów, które są wszczepiane w naszych ustach.

Czy implanty dentystyczne są całkowicie bezpieczne dla naszego organizmu?

Ile kosztują implanty?
Ile kosztują implanty?

Cóż, jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa związane z wszczepieniem implantu zębowego, należy pamiętać, że jest to zabieg, który ma pewne przeciwwskazania. Dlatego należy je dokładnie przeczytać. Jednymi z najważniejszych przeciwwskazań do tego zabiegu są: ciąża, karmienie piersią, występowanie różnych nowotworów, występowanie choroby niedokrwiennej serca, występowanie chorób dziąseł i chorób związanych z tkanką kostną w jamie ustnej. Bo trzeba powiedzieć, że przy zbyt małej ilości kości w jamie ustnej lekarze nie będą w stanie wszczepić implantów dentystycznych niezawodnie i prawidłowo.

Należy również powiedzieć, że jeśli ktoś zbyt młody chce poddać się zabiegowi wszczepienia implantu zębowego, należy mieć świadomość, że taki zabieg również nie wchodzi w grę. Ponadto implantów dentystycznych nie można wykonywać u osób, które nadmiernie piją, a nawet uzależniają się od narkotyków, a nawet wyrobów tytoniowych. Operacji wszczepienia implantu zębowego nie wykonuje się, jeśli pacjent ma problemy związane z chorobami serca lub chorobami związanymi z układem krążenia.

Który implant jest najlepszy

Cóż, jeśli chodzi o to, które implanty dentystyczne są lepsze, trzeba powiedzieć, że implanty cyrkonowe w dużej mierze przypominają wyglądem nasze naturalne zęby, ale są relatywnie prawie o połowę mniejsze od implantów tytanowych. Z drugiej strony główną cechą tytanowych implantów dentystycznych jest to, że są bardzo trwałe i mogą wytrzymać w naszych ustach nawet 15 lat.